BalBo deBra

BalBo deBra

nedeľa 9. marca 2014

Travellerka na burze i v galérii

Po 20 rokoch som sa ocitla na nedelňajšej interáckej burze (s priliehavým názvom: Príležitostné trhy, ehm). A hneď, hen, aký LP úlovok pre rozprávajúcu hlavičku sa podaril? Platňa Talking heads za pár eúr a zelený socíkovský kufor k tomu.
S kufrom v ruke (ako správna Travellerka) som sa presunula z burzy do galérie Umelka - pozrieť si české a slovenské výtvarné umenie. Kopec známych mien a velikých plátien pohromade. Ale najviac ma oslovila tvorba (a teraz nie tá písaná) Lubomíra Typlta. Jeho krikľavo zobrazené a riadne vyškerené dievky a chalankovia (akoby z klipu Autechre) ma prenasledujú dodnes! Pochopila som ten význam, odkaz - hlavne v čase predvolebných kampaní...After 20 years, I found myself on a Sunday Flea market at Bratislava Football stadium (with a close-fitting name: Occasional markets). Look what I bought there! LP-vinyl of 'Talking heads' and green old-fashioned suitcase.
With that suitcase in hand (like stylish Traveller girl) I moved from Flea Market to art-gallery Umelka - to see the exhibition of modern Czech and Slovak fine arts. There were many famous names and big paintings together. But I was amazed by art (not the writing one) of Lubomir Typlt. I can see in front of me all these colorful young boys and girls from his paintings - staring at me and scary laughing (like in the video-clip of Autechre)
! I got the meaning, the message - especially during election campaigns period...

 

Text/Written by: Boba Baluchová, Foto/Photo: Palo Markovič

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára