BalBo deBra

BalBo deBra

piatok 11. apríla 2014

Gemini pre-departure mood @ airport

Som pravá nefalšovaná blíženkyňa, lúčiac sa na letisku so svojím druhým Ja - pred odchodom do Bukurešti. Presne po 5 rokoch sa s priateľom vraciame do rumunskej metropoly - skontrolovať rozkopané centrum a túlavých psíkov.. Veľká zvedavosť!
Na naše prekvapenie - kopec pozitívnych zmien sa udialo v tomto meste. Bukurešť je zmenená na nepoznanie! Centrum rozkopané veru nie je; túlavé psy z centra vymizli; pohľadnice konečne nájdete v ponuke obchodov; kilá elektrických káblov nevisia na stĺpoch; dokonca miest na družné večere a večery pribudlo (La Placinta či Caru' cu bere)... Gratulujem ľuďom, zodpovedným za zvýšenie turizmu v Bukurešti! Paráda!


As a genuine Gemini lady I was trying to say goodbye to my second 'Me' (myself and I) at the airport - ready to go to Bucharest. Exactly 5 years ago I was there with my boyfriend. So I was looking forward to return to this Romanian capital - to check abandoned city center and dangerous street dogs. What a great curiosity! 
It was big surprise for us - so many positive changes took place in this city. Bucharest looks completely different (and beautiful)! City-center Lipscani has been renovated; strange packs of street dogs have disappeared from the city; nice postcard are available in stores, finally; big bunches of electric cables on poles became also part of history; you can find cozy places for dinners with friends (La Placinta or Caru 'cu bere)... Congratulations to the people responsible for increasing tourism in Bucharest! Well done!

Text/Written by: Boba Baluchova, Foto/Photo: Palo Markovič 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára